Dowiedz się więcej o nas i poznaj walory mleka koziego

Znajdziesz tu mnóstwo wiedzy na temat zdrowia, rodzicielstwa oraz diety!

Marka Caprima Premium jest obecna na polskim rynku od 2018 roku. Od tego czasu ciągle ulepszamy i udoskonalamy skład. Cieszymy się coraz większym zaufaniem rodziców i sympatią małych smakoszy. Mleko i kaszki oparte na mleku kozim to nie nowość – takie produkty są dostępne na całym świecie już od wielu lat, jednak nie zdobyły jeszcze dużej popularności na rodzimym rynku. Zależy nam, aby zwiększać świadomość istnienia takich rozwiązań wśród polskich rodziców. 
Produkcja naszych produktów odbywa się na terenie UE i spełnia restrykcyjne normy HACCP, co gwarantuje bezpieczeństwo dla zdrowia Twojego malucha. Do produkcji produktów Caprima Premium używamy tylko najlepszych składników, które pozyskujemy na terenie Unii Europejskiej z certyfikowanych gospodarstw bez GMO. 
Naszą misją jest dostarczanie najwyższej klasy produktów w kategorii żywienia dzieci. Naszym celem było stworzenie najlepszych kaszek i mleka najbliższego mleku matki, które będą nie tylko smaczne, ale co najważniejsze – zdrowe. I to nam się udało! Pozytywne opinie zadowolonych klientów sprawiają, że nasza praca sprawia nam ogromną radość. Bo miłość matki zaczyna się od mleka!

Wszystkie nasze produkty można kupić całkowicie online. Sprawdź dostępne punkty pod linkiem: https://caprima.pl/kontakt/#gdzie

Jeżeli jesteś zainteresowana/y próbkami naszych produktów, prosimy o wypełnienie i przesłanie nam formularza kontaktowego, znajdującego się pod tym linkiem: https://caprima.pl/kontakt/. Skontaktujemy się z Tobą!

To proste! Mleko kozie jest lekkostrawne, delikatne w smaku, nie powoduje wzdęć, zaparć i kolek. Eksperci dowodzą, że mleko kozie składem bardziej przypomina mleko matki, dlatego jest łatwiej przyswajalne przez ludzki organizm. Nie zawiera maltodekstryny i oleju palmowego! Nie ma w nim dodatków mleka krowiego. W porównaniu do mieszanek na bazie mleka krowiego, CAPRIMA PREMIUM ma bardzo niską zawartość białek alergennych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o składzie mleka koziego CAPRIMA PREMIUM, więcej przeczytasz wchodząc na stronę każdego produktu, np. tutaj: https://caprima.pl/produkt/mleko-caprima-premium-2/

Oczywiście – w każdej chwili! Jeśli maluchowi nie odpowiada dotychczasowe mleko, dokuczają mu kolki, zaparcia, wzdęcia, ulewania, nie chce jeść, źle śpi w nocy, pojawia się wysypka lub wątpliwości co do jego zachowania po posiłku, powinno się rozważyć zmianę. Mleko CAPRIMA PREMIUM jest składem najbliższe mleku matki, dzięki czemu alergie i problemy trawienne są rzadkością. Aby móc przejść na mleko CAPRIMA PREMIUM wystarczy zaledwie kilka dni – sprawdź jak zrobić to stopniowo: https://caprima.pl/zmiana-mleka-modyfikowanego-dla-niemowlat-poradnik-krok-po-kroku/

Smakuje inaczej niż mleko krowie. Świeżo udojone mleko jest pachnące i słodkie. Twoje maluchy na pewno pokochają smak wysokiej jakości mleka koziego. Mleko modyfikowane Caprima Premium na bazie pełnego mleka koziego na wszystkich etapach przetwarzania jest traktowane bardzo delikatnie, dzięki temu zachowuje swój przyjemny smak.
Nie! Kozy same w sobie są bardzo czystymi zwierzętami. Nasze mleko pochodzi od dobrze karmionych, hodowanych w najlepszych warunkach kóz.

Co więcej, mleko kozie jest znacznie mniej zanieczyszczone niż krowie. Obecnie mleko krów zawiera o około 400% więcej pestycydów.
Nie. Jeśli dziecko ma zdiagnozowaną alergię na białka mleka krowiego, to najprawdopodobniej nie może przyjmować również mleka koziego (krowa i koza należą do tej samej grupy zwierząt).

Jeśli natomiast u dziecka występują problemy trawienne, spowodowane wyłącznie mlekiem modyfikowanym krowim, można spokojnie spróbować podawać mu mleko Caprima Premium. Ma ono delikatną i lekkostrawną formułę i skład najbliższy mleku matki.
Zdecydowana większość osób cierpiących na alergię ma problem z alfa S1 kazeiną, która — w przeciwieństwie do mleka krowiego — występuje w niewielkich ilościach w mleku kozim. Dodatkowo mleko kozie tworzy w żołądku lekką i miękką masę, która lepiej przechodzi przez jelita dzieci, co czyni je lekkostrawnym. Dlatego to właśnie kozie mleko uchodzi za bardziej wskazane dla dzieci z alergią.
Tylko wtedy, gdy podajemy dziecku mleko surowe niemodyfikowane. Mleko kozie samo w sobie jest ubogie w żelazo. Dlatego nie jest zalecane do żywienia dzieci poniżej 1. roku życia. Caprima Premium jest mlekiem modyfikowanym i podczas produkcji do składu dodajemy niezbędną ilość żelaza, tak aby spełnić wszystkie normy żywienia dzieci i niemowląt.
Jeśli mówimy o niemodyfikowanym mleku (tym prosto od kozy) to tak. W surowym mleku kozim zawartość soli mineralnych przekracza dopuszczalną ilość dla niemowląt i dzieci, dlatego nie jest ono zalecane dzieciom, które nie ukończyły pierwszego roku życia.

Mleko modyfikowane Caprima Premium poddawane jest modyfikacji (w tym obniżeniu zawartości soli mineralnych), zachowując najwyższe standardy oraz wartości odżywcze, dzięki czemu przeznaczone jest dla niemowląt już od pierwszych dni życia.
Odżywianie jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju mózgu dziecka. Dzieci przyjmują NNKT* i inne cenne substancje potrzebne do rozwoju mózgu i układu nerwowego z mleka matki. Jeśli z jakiegoś powodu karmienie piersią nie jest możliwe, mleko kozie może być odpowiednią alternatywą.

Zamiast sztucznego mleka krowiego, warto wykorzystać bardzo dobrze przyjęte żywienie zastępcze w postaci mleka koziego. Wraz z NNKT*, mleko kozie zawiera również substancje białkowe, które mogą być ważne dla mózgu i rozwoju umysłowego dziecka. Ponadto witamina B, kwas foliowy, żelazo, cynk i jod przyczyniają się do dojrzewania układu nerwowego niemowląt. Wszystkie te elementy znajdziemy w Caprima Premium. *Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Niektóre dzieci bardzo chętnie przyjmą nowe mleko, inne będą potrzebować nieco więcej czasu, aby stopniowo przejść na nowy pokarm. Idealna jest powolna zmiana mleka. Nagłe przejście na nowy rodzaj odżywiania może prowadzić do odrzucenia mleka. Wprowadzanie zmiany należy rozpocząć już przy pierwszym porannym karmieniu. Dalszy proces postępowania przy zmianie mleka szerzej opisaliśmy w artykule na naszym blogu, który jest dostępny tutaj: https://caprima.pl/zmiana-mleka-modyfikowanego-dla-niemowlat-poradnik-krok-po-kroku/

Bardzo dobry skład mleka, mnóstwo witamin oraz składników odżywczych
Mleko kozie to jeden z najstarszych środków spożywczych wykorzystywanych przez człowieka od starożytności. Mleko kozie ma wyższą zawartość ważnych składników dla rozwoju organizmu niż mleko krowie, m.in. witamin A,D,B1,B2 i B13, składników mineralnych (wapń, fosfor).
Kozie mleko jest najbliższe mleku matki i nie uczula
Mleko kozie i mleko krowie różnią się składem frakcji białek mleka, a dokładnie kazeiny. Mleko kozie zawiera niższy poziom αs1-kazeiny oraz wyższy poziom β-kazeiny niż mleko krowie. Profil kazeiny w mleku kozim jest bliższy profilowi kazeiny w mleku matki.
Pozytywny wpływ na organizm oraz samopoczucie maluszka
Mleko kozie zawiera także tryptofan, który jest bardzo ważny w regulacji nastroju, poziomu odczuwania bólu i cyklu snu oraz odpowiada również za produkcję serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia.
Scroll to Top