Caprima Premium – mleko kozie dla niemowląt

Mleko kozie, choć powszechnie cenione na całym świecie, w Polsce nadal pozostaje tajemniczym zagadnieniem dla wielu lekarzy pediatrów i położnych. Temat mleka modyfikowanego jest uważany w naszym kraju za „nieodkryty ląd”, co skutkuje zrozumiałymi obawami matek przed wprowadzaniem tego rodzaju żywienia u swoich dzieci.

Każda mama nieustannie szuka najlepszych rozwiązań dla własnego dziecka. Najczęściej, zwłaszcza gdy jest to pierwsze dziecko, ufamy zaleceniom lekarzy bez zastrzeżeń. I słusznie! Jednakże, musimy pamiętać o tym, że lekarze pediatrzy, ze względu na specyfikę swojej pracy, nie zawsze są zaznajomieni ze wszystkimi nowymi rozwiązaniami, które pojawiają się na rynku polskim. 

W trosce o najwyższą jakość żywienia dla najmłodszych, warto przyjrzeć się bliżej mleku modyfikowanemu koziemu. Badania wykazują, że spełnia ono wszelkie normy WHO dotyczące żywienia dzieci i niemowląt, zawierając optymalne ilości witamin, minerałów i składników odżywczych.

Caprima Premium to produkt, który nie tylko przeszedł rygorystyczne badania, potwierdzające jego bezpieczeństwo, ale także wyróżnia się formułą i składem, które są jak najbliższe mleku matki. 

Co wyróżnia mleko kozie CAPRIMA PREMIUM?

Należy podkreślić, że produkujemy mleko dla niemowląt, kolejnych i małych dzieci z pełnotłustego mleka koziego, bez składników mleka krowiego. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci z alergią lub egzemą.

Białka – profil białkowy mleka koziego jest podobny do mleka matki. Białka mleka koziego są łatwo i szybko przyswajalne. Szybkość ich trawienia jest podobna do szybkości trawienia białek mleka matki.  Dzięki czemu zdecydowanie rzadziej dochodzi do alergii.
Niskie obciążenie alergizujące – mleko kozie zawiera niewielką ilość kazeiny alfaS-1, dlatego jest odpowiednie dla dzieci z predyspozycją do niektórych alergii lub wyprysku atopowego.
Tłuszcze – tłuszcz zawarty w mleku kozim jest łatwiej trawiony, drobne kropelki tłuszczu mają podobną wielkość i rozkład, co tłuszcz zawarty w mleku matki.
Wysoko przyswajalne minerały – mleko kozie jest bogate w wapń, potas, magnez i fosfor.
Cenne nukleotydy – naturalnie wysoka zawartość substancji aktywnych, wspierających odporność.
Wysoka zawartość galaktooligosacharydów – wspomagających mikroflorę jelitową.

Produkt Caprima Premium powinien przykuć szczególną uwagę rodziców w przypadku dzieci z alergią lub egzemą – ze względu na eliminację składników mleka krowiego. Dzięki temu rodzice mogą być pewni, że dostarczają swoim dzieciom żywność, spełniającą nie tylko normy, ale także wspierającą ich zdrowie i optymalny rozwój.

Scroll to Top